TÜRK TELEKOM’DAN RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ!

T. Telekom’dan resmi açıklama da geldi!

Facebook ‘tan yapılan kısa “internet sorunu” açıklamasından sonra Türk Telekom’dan bir açıklama daha

28.04.2012 Günü gece saatlerinde yaşanan internet bağlantı sorunu hakkında ilk açıklama, Türk Telekom tarafından, Facebook üzerinden yapılmıştı. Ve şimdi Türk Telekom, biraz daha uzun bir açıklamatı basınla paylaştı. Noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz:

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.

Türkiye’nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye’nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye’nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla,

Türk Telekom”