HOMETECH HT 1200 SE ANDROİD KUMANDA PROGRAMI

HOMETECH HT 1200 SE ANDROİD KUMANDA PROGRAMI

Hometech marka HT 1200 SE uydu cihazının kumandası kayboldu yada bozuldu. Kumanda olmadan cihaz uzerinden hiç bir işlem yapamıyorsunuz.

Hometech ht 1200 se
Hometech ht 1200 se uydu cihazını el kumandası olmadan kontrol etme yolu işte bu yazımızda. Öncelikle telefonunuzdan Google playe girip SURE adlı android uygulamayı telefonumuza indiriyoruz. Uygulamayı indirdikten sonra telefonumuzdan uygulamayı çalıştırıyoruz. Karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. Kurulumu yaparken mutlaka internete bağlı olmamız gerekiyor çünkü 4. Sıradaki seçeceğimiz yazılım gelmiyor sadece 2 uydunun yazılımı çıkıyor. Hometech uydu kumandası kurulumuna devam ediyoruz.

 

Sure adlı uygulamayı açtıktan sonra sol üstte bulunan artı işaretine tıklayarak uydu cihazımızı ekleyeceğiz.

sol üstte bulunan + (artı) işaretine basıyoruz ve bizden hangi tür cihaz kurulumu olduğunu seçmemiz isteniyor. alttaki ekrandaki gibi seçimimizi yapıyoruz.

 

SETÜSTÜ / KABLO KUTUSU menüsüne tıkladıktan sonra alttaki resimde gördüğünüz gibi KIZILÖTESİ (IR) CİHAZINI seçip kuruluma devam ediyoruz.

Daha sonra Cihazımızın adını arama kısmından arayarak girişini yapacağız.

Cihazımız Hometech HT 1200 SE .

Ancak cihazımızın modelini maalesef hiç bir programcının kumanda uygulamasında bulamıyoruz. Bizlerde azmettik kendimiz ve sizler için hangi model çalıştırır aradık bulduk.

Şimdi Hometech marka HT1200SE Uydumuz proğramda STRONG marka uydu ile uyumlu olduğundan arama kısmından STRONG markayı bulup seçiyoruz.

 

HOMETECH MARKA HT1200SE İÇİN STRONG MARKA UYDUYU SEÇTİKTEN SONRA TELEFONUMUZUN İNTERNETİ AÇIK OLMAK ZORUNDA YOKSA SADECE STRONG MARKANIN 2 MODELİ ÇIKAR ONLARDA BİZİM UYDUMUZ OLAN HOMETECH İLE UYUMLU OLMADIĞINDAN ÇALIŞTIRAMAYIZ. İNTERNET AÇIKKEN STRONG UYDUYU SEÇTİK VE HAYIR SONRAKİ TESTİ SEÇEREK 4. SIRADA BULUNAN SRT 7002 AND PRİMASAT III SATELLİTE RECEİVERS OLAN MODELİ SEÇİYORUZ.

 

KUMANDA PROGRAMIMIZDAN UYDU TESTİMİZİ YAPIYORUZ VE UYDUMUZ ÇALIŞIYOR…

BAŞARILI UZAKTAN KUMANDAYI KAYDETE TIKLAYARAK KURULUM İŞLEMİNİ TAMAMLIYORUZ.

ARTIK UYDUMUZU BU PROGRAM ARACILIĞI İLE KULLANIYORUZ.

KOLAY GELSİN İYİ SEYİRLER.

Hometech kumanda kayboldu çözüm burada.

Hometech kumanda bozuldu çözüm burada.