ASTRA H KASA KRONİK OTOMATİK CAM ÇALIŞMAMA VE KAPI KİLİT SORUNU

ASTRA H KASA KRONİK OTOMATİK CAM ÇALIŞMAMA VE KAPI KİLİT SORUNU

Astra H kasalarda Camların açılıp kapanmamaya veya merkezi kilitin kapı kilitlerinin çalışmama sorunu ile ilgili yardımcı olmaya çalışacağız sizlere.

Öncelikle Kapı arasında bulunan Elektrik kablolarının geçtiği soketi bir tornavida yardımı ile tırnaklarından söküyoruz.

Kablo koruyucu borunun zamanla metal yorgunluğuna bağlı kablolar kompakt ve işlevini yerine getirememekte. kalın kırmızı ve kahverengi kablolar genelde kompaktadır. Elimizle kabloları çekerek kontrol ediyoruz. Hangisi kopmuş ise kabloya bir miktar kablo parçası ekleyin ve aynı şekilde kapatın. Hepsi bu kadar. Keyifli sürüşler…

Ayrıca Opel Astra H kasalarda bir diğer otomatik cam sistemi ile ilgili sıkıntıyıda gidermek için yardımcı olacağız.
Cam otomatiğine içerden basılı tutuyorum parmağımı bıraktığımda cam duruyor. Bu sorun Program silinmesinden kaynaklanmaktadır. Çözümü ise öncelikle hangi camda sorun var ise tek tek aracımızın camını yukarı kapanana kadar basılı tutup kapatacağız ve devamında kontağı kapatmadan camı sonuna kadar bırakmadan açacağız. Camı tekrar sonuna kadar kapattıktan sonra programlama işlemi tamam.Artık tek basıp bırakma ile camın otomatik açıp kapatma işlemi tamamlanacaktır. Keyifli sürüşler.

Astra H opel astra arka cam otomatiği
astra h sigorta kutusu
opel astra arka cam motoru fiyatı
opel astra h arka cam kapanmıyor
opel astra h camlar otomatik kapanmıyor
cam otomatiği sigortası
opel astra elektrik kesintisi
opel astra h cam çalışmıyor

 

 
astra h kumandadan cam açma olayı normalde kumandanın kapı açma tuşuna basılı tutunca olması gerekiyor ancak astra fabrika çıkışı bu butonu kumandadan bagaj açmaya bağladığı için maalesef bu işlem için cam açma modülü taktırmak gerekiyor.
astra g kumandadan cam kaldırma ve opel astra g otomatik cam kaldırma olayı ise her modelde bulunmamakta kumandanın kapı kapatma düğmesine bastığınızda camlar kapanıyorsa bu modülü fabrika sizin aracınızın modeline takmış demektir.

opel astra h arka camlar açılmıyor ise yukarıdaki yazımızda sebebini açıkladık kronik olarak kapı içindeki kırmızı yada kalın siyah kabloların içinden kopmasından kaynaklanmaktadır.

astra h kumandadan bagaj açma ise kumandada kapı açma butonuna basılı tutarak bagaj açılır.

 

ASTRA H KASA KRONİK OTOMATİK CAM ÇALIŞMAMA VE KAPI KİLİT SORUNU